5 yaşındaki oğlumda vander knaap hastl. teşhisi düşünülüyor?

 5 yaşındaki oğlumda vander knaap hastl. teşhisi düşünülüyor. testi henüz yaptıramadık. ancak yurtdışında yapılıyor. bu rahatsızlığa bağlı kisti bar beynin sol bölgs.de. yürüme ve konuşma zorluğu başladı.ayrıca kist büyüyüp yayıldıgından kafa çapı büyüyor. yardım istyrz. teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun, ileri tetkiklerle tanısı koyulan bir hastalıktır.Çıkan sonuçlar hakkında ekibimize bilgi verirseniz sizlere yardımcı olacağız.