50 gr şeker yüklemesi yapıldı değerler normal çıktı

iyi günler; son adet tarihime göre 28 hafta 3 günlük hamileyim... ama USG kontrolüne göre 30 hafta 2 günlük gibi bir sonuç çıkıyor.. 3 hafta önce 50 gr şeker yüklemesi yapıldı değerler normal çıktı bunun sebebi ne olabilir.. birde UA RI 0.74 diye doktorum not düştü bu ne anlama geliyor... teşekkürl

Tahlil.com Cevabı : Bebek normalden iri ise haftası daha yüksek çıkabilir, şeker yüklemesi de normalse sorun yoktur, sorduğunuz UA RI 0.74 doktorun bir bilgiyi kısaltması olabilir, bu konuda fikrimiz yoktur..