5.7 cm büyüklüğünde kist olduğunu öğrendim

merhaba bu ay doktora gittim . ultrasyonda sağ yumurtalıklarda 5.7 cm büyüklüğünde kist olduğunu öğrendim. doktor doğum kontrol hpı kullanmamı söyledi . eşiminde sonuçlarında sperminde canlıdan çok ölü varmış yani normalde 58 olması gerekirken eşimde 30 muş.aceba hamileliğe bi engel olurmu?

Tahlil.com Cevabı : Tedavinizi uygun şekilde olur iseniz hamile kalabilirsiniz..