6 ay önce bir hastane alerji için gitmiştim tam kan satımı 99 çıkmıştı ?

 6 ay önce bir hastane alerji için gitmiştim tam kan satımı 99 çıkmıştı 140-424 normal değer bugün farklı hastnede yaptım tam kan sayımını plt 81 cıktı normal değerler 130 - 400 acaba ne gibi bir yol izlemeliyim ?

Tahlil.com Cevabı :  PLT değeriniz oldukça düşük.Bu normal değil, kanamalara karşı bir eğiliminiz olabilir.Bir kan hastalığınız da olabilir.İleri tetkik ve tedavi için bir hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.PLT düşüklüğü nedenleri ve plt testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?http://tahlil.com/trombosit-plt-sayimiplt-dusuklugu-ve-plt-dusuklugu-durumunda-ne-olur