6 haftalık gebe bir bayanım. Aile hekimi gebelik takibi için bazı testler yaptı

merhaba hocam.29 yaşında evli ve 6 haftalık gebe bir bayanım.aile hekimi gebelik takibi için bazı testler yaptı ve eliza testinde anti hbs h 246.93 pozitif,anti hbc h 9.91 pozitif çıktı.aile hekimi bana hepatit taşıyıcısı olduğumu söyledi.sizce sorun ciddi mi ne yapmalıyım.

Tahlil.com Cevabı : Anti Hbs pozitifliği aşılı ya da hastalığı doğal olarak geçirdiğinizi gösterir. Hepatit b taşıyıcısı olmanız için HBs Ag'nizin pozitif olması gerekir.