60 yaşında sadece tansiyon ilacı kullanan bir bayanım ?

 60 yaşında sadece tansiyon ilacı kullanan bir bayanım insülin direnci var dediler ilaç kullan dım sonra yok dediler evdeki aletle nasıl ölcerek anlayabilirim önceleri açlık şekerim 86 tokluk 82 gıbı çıkıyodu ama şimdi açk 106 tkş 100 çıkıyo benhe insülin direnci varmı birazda kilo var 165/75 gibi hemoglabim A1 C DE 6.2 çıktı

Tahlil.com Cevabı : Evet insülin direnciniz var görünüyor...