7 yaşındaki kızımın tahlil sonucunda glukoz 54 çıktı (normal değerler 60-100) kahvaltıda tahin pekmez ve 2 dilim ekmek yemesine rağmen

7 yaşındaki kızımın tahlil sonucunda glukoz 54 çıktı (normal değerler 60-100) kahvaltıda tahin pekmez ve 2 dilim ekmek yemesine rağmen (kahvaltıdan 1.30 saat sonra) bu değerde çıktı. Sizin yorumunuz nedir?

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu değer ile hiç bir hastalığın tanısı koyulmaz.Diyabet yönünden bir şüpheniz var ise ileri tetkik yaptırmak üzere çocuğunuzu bir çocuk endokrinolojisi doktoruna götürünüz.