7 yıldır hepatit b taşıyıcısıyım ancak en son yaptırdığım hbv dna testi negatif çıktı.

7 yıldır hepatit b taşıyıcısıyım ancak en son yaptırdığım hbv dna testi negatif çıktı. doktorum hbs ag testi istedi o testte 186,2 pozitif çıktı ve anti-hbs testi ise negatif çıktı. bu sonuçlardan ne anlamam gerekiyor aklım karıştı. şimdiden teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA'nızın negatif çıkması iyi bir gelişme. Söylediğiniz gibi hepatit B taşıyıcısısınız. HBsAg pozitif olması doğal.