77 yaşındaki dedemin tetkik sonuçlarında 3 değer yüksek görünüyor MCV 106,2

77 yaşındaki dedemin tetkik sonuçlarında 3 değer yüksek görünüyor. Bunlar: MCV 106,2 normal değerler 76-96 , MCH 34,9 normal değerler 34,9, PCT 3,07 normal değerler 0.1-0.5. Sedimentasyon tetkiki sonucu ise şöyle: 1/2 h sonuç 13, 1h sonuç 34. Bunların normal değerleri girilmemiş. Ne yapmalıyız?

Tahlil.com Cevabı : Vitamin B12 ve folik asit eksikliği olabilir, bu testlerin çalışılması ve hamatolojide muayene edilmesi gereklidir..