8 yaşıdayım bel cevresi kalınlığı nedenı ile doktora başvurdum. yapılan şeker yüklemesinde açlıkglikoz: 120 referans(90,110) ?

merhaba doktor bey 28 yaşıdayım bel cevresi kalınlığı nedenı ile doktora başvurdum. yapılan şeker yüklemesinde açlıkglikoz: 120 referans(90,110) 60dk.:230 120dk:175 180dk:79 240dk :82 insulinaçlık:16,3 120dk:132 180dk:18,5 şimdi ben seker hastası mıyım yoksa insulın direncim mi var

Tahlil.com Cevabı : Sonuçta bunlar birbiriyle iç içe sağlık problemleri, insülin direnci olanlar zaten birer şeker hastalığı adayıdırlar. Endokrinoloji bölümünde takiplerinizi sürdürün, muhtemelen bir tedaviye başlanacak. Sadece verdiğiniz değerlerle kesin bir tanı koyamayız buradan.Ama sonuçlarınız normal sayılmaz.