Eşimin spermıogram testinin sonunda astenoteratosperm diye bir sonuç yazılmış ne anlama gelmektedir?

merhaba eşimin spermıogram testinin sonunda astenoteratosperm diye bir sonuç yazılmış ne anlama gelmektedir biligilendirir misiniz.şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin spermlerinin hareketinde bir bozukluk olduğu bildirilmiş.(Terato)spermia , spermlerin anormal morfolojisi yani şekli olduğu anlamına gelir,(Asthenozo)spermi ise sperm hareketi yani motilitesinde azalma olduğu anlamına gelir.Sonuç olarak bu durum çocuk olması konusunda bir problem yaratabilir.