9 aylık bebeğim var. trombositleri aniden 35 e düştü?

9 aylık bebeğim var. trombositleri aniden 35 e düştü çocuk hamatolojisine götürdük diğe herşeyi normal çıktı ve extra tahlillerde de birşey çıkmadı. Gen tahlili istendi onu bekliyoruz. Geçen ay kızamık artı diye bir aşı vuruldu. Bunun etkisi olmuş olabilir mi acaba? Bebekte hiçbir belirti yok.

Tahlil.com Cevabı : Trombosit sayımında en doğru sonucu periferik yayma ile gözle sayılması verir..