9 yaşında doğumsal tiroid bezi olmayan ve haftada 6 gün 75mg Euthyrox kullanan kızımın bugün yapılan tahlil sonuçları için doktora gitmelimiyim?

9 yaşında doğumsal tiroid bezi olmayan ve haftada 6 gün 75mg Euthyrox kullanan kızımın bugün yapılan tahlil sonuçları için doktora gitmeli miyim? TSH: 5.09 (ref: 0.25-5.5) Serbest T3: 3.74 (ref: 2.62-7.34) Serbest T4: 1.46 (ref: 0.81-1.68) Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : İlacın dozunu arttırmak gerekebilir.Takip eden doktorunuza başvurmanızda yarar var.