9 yaşındaki kızımın tekrarlayan karın ağrıları var.6 yaşında apandisit ameliyatı oldu.(opere apandisit).karın ağrısı nedeniyle gittiğimiz doktor te fmf olmasınd

9 yaşındaki kızımın tekrarlayan karın ağrıları var.6 yaşında apandisit ameliyatı oldu.(opere apandisit).karın ağrısı nedeniyle gittiğimiz doktor te fmf olmasından şüphelendi.yapılan kan testlerinde sonuçların normal olduğu ve sedimentasyonun 2 olduğu için fmf tanısı koymadı.fmf için şüphelenmeli miyiz?

Tahlil.com Cevabı :

Belirtiğiniz testler FMF için tanı koyduran testler değildir.Daha ayrıntılı tetkikler yaptırmanız gerekmektedir