Abim yoğun bakımda trakeostomili. Bir kaç gündür damardan besleniyor, midesi kasılmıyormuş. Kan üre değeri BUN 120yi geçti

 Abim yoğun bakımda trakeostomili. Bir kaç gündür damardan besleniyor, midesi kasılmıyormuş. Kan üre değeri BUN 120yi geçti, Kreatin normal sınırlar içinde. Normal BUN üst sınırı 20 yazıyor. Hala diyalize geçmediler. Bu normal mi?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle abinize acil şifhalar diliyoruz.BUN yüksekliği böbrek yetmezliğinin belirtisidir.Ancak dializ için gerekli şartların oluşup oşuşmadığı konusunda yoğun bakım doktorları gerekli kararı vereceklerdir.Buradan bir şey söylememiz doğru olmaz.