Açlık kan değerlerimde; Chol mg/dl 250 min:112 max:200 H ?

Açlık kan değerlerimde;Chol mg/dl 250 min:112 max:200 HLDH IU/I 115 min:126 max:252 LK mmol/L 33 min:3,5 max:5,1 H56 yaşımdayım hiç sigara-içki kulanmadım boy 1.80m kilo;85 spor yapıyorum.Bu değerler nedir ve normale indirmem için ne yapmalıyım?Böyle bir site oluşturduğunuz için, emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ederim.Saygılarımla.

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol yüksekliğiniz var.Spor yapmanız gayet iyi.Ancak beslenme alışkanlığınızda bir takım yanlışlıklar olabilir.LDL ve HDL olarak da bilinen iyi ve kötü kolesterol değerlerinizle trigliserit değerinizin de bilinmesi gerekir bir şeyler söylemek için