Açlık kan şekeri değerim,tokluk kan şekeri değerimden yüksek çıktı.

Açlık kan şekeri değerim, tokluk kan şekerimden yüksek çıktı.Tokluk kan şekerimin daha yüksek çıkması gerekmez mi?Bu ne anlama geliyor ?

Tahlil.com Cevabı : Açlık kan şekeri karaciğerde üretilip kana verilen kan şekerini gösterir.Tokluk kan şekeri ise glukozun hücreye girişinde bir direnç olup kanda yüksek kalmasıyla ilişkili bir durumdur.Özellikle yürüyüş gibi metabolizmayı hızlandıran fiziksel aktivetelerde bulunanlarda böyle sonuçlar görülebilir..Olabilecek bir tablodur.Yine de endokrinoloji uzmanına danışabilirsiniz.