Adet düzensizliği şikayeti ile kadın-doğum uzmanına başvurdum

Adet düzensizliği şikayeti ile kadın-doğum uzmanına başvurdum Serbest T4* 0.852 ng/dL (ref aralık 0.93 - 1.7) , TSH 17,91 uIU/mL (ref aralık 0.27 - 4.2) Kan verdiğimde 2 aydır adet görmemiştim, kan verdikten 4-5 gün sonra adet gördüm. Hormon seviyesinin bu denli yüksek olması dönemsel olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : TSH hormonunun adetle bir ilgisi yoktur. Tiroid hormonunu gösterir. Bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızı öneririz.