Adet olmadım hamilelik şüphesiyle doktora gittim negatif çıktı rahimde kalınlaşma var dedi adet söktürücü ilaç verdi sizce adet olurmuyum ?

Merhaba bana yardımcı olursanız sevinirim. adet olmadım hamilelik şüphesiyle doktora gittim negatif çıktı rahimde kalınlaşma var dedi adet söktürücü ilaç verdi sizce adet olurmuyum ?

Tahlil.com Cevabı :

 Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir. Doktorunuz gereken ilacı vermiş bu durumda önümüzdeki süreçte adet olmanız gerekiyor.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.