Adetim periyodum 27 günde bir 6 gün sürmekte, bu ay henüz adet görmedim gecikme normal midir hamilelik riski varmıdır

 Adetim periyodum 27 günde bir 6 gün sürmekte son adet tarihim ağustosun 14 üydü bu ay henüz adet görmedim gecikme normal midir hamilelik riski varmıdır teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Adetinizdebir hafta ve üzerigecikme varise test yaptırabilirsiniz.Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olmaz.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?