Adetimde 3 gülükn gecikme oldu. Eczaneden gebelik testi aldım ve pozitif çıktı. Kan testi ise1.20 çıktı. Kan testinin yanlış çıkma ihtimali var mı?

Merhaba normalde adetim cok duzenlidir 3 gun gecikme oldu eczaneden gebelik testi aldim pozitif cikti sonra kan testi yaptirdim 1.20 cikti kan testinin yanlis cikma ihtimali varmidir

Tahlil.com Cevabı : Kan ile yapılan gebelik testi, idrar ile yapılan testten daha güvenilirdir, ancak testi adet gecikmeniz 1 haftayı geçtikten sonra  tekrar ettirmenizi tavsiye ederiz. Daha sağlıklı sonuçlar alacaksınız.

v*********** :

Ekim ayındakı adetimden sonra hamilelikten şüphelendm birer hafta aralıkla iki kez eczaneden aldığm gebelik testini yaptm ikisi de negatif çıktı suphelenmemden bi ay sonra kanda gebelik testi yaptirdm o da negatif çıktı kasımda aralıkta ve ocakta düzenli adet gördüm ama sanki karnım şiş hamile mıyım?

Cevap:

Söyledikleriniz, hamile olmadığınızı gösteriyor. Konu ile ilgili yazılarımızı dikkatlice incelerseniz, bu konu ile ilgili şüpheleriniz ortadan kalkacaktır. Konu ile ilgili yazılarımız için tıklayınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.