Ağzımda sürekli aftlar çıkıyor.koltukaltımda şişilikler.hiçbir tedavide geçmeyip tekrarlıyorlar

 Tsh sonucum: 6,91 referans değerleri: 0.36 - 5.36 bu tahlil yapıldığında euthryox 25 mg kullanıyordum. aynı zamanda yapılan bir anti tpo testinde sonuç 444 çıktı.doktor 75 mg kullanmam gerektiğini söyledi.ağzımda sürekli aftlar çıkıyor.koltukaltımda şişilikler.hiçbir tedavide geçmeyip tekrarlıyorlar

Tahlil.com Cevabı : Ağzınızdaki aft ve koltukaştı şişkinliklerin bir çok nedeni olabilir.Tiroid testleri ile direkt ilgisi yok. TSH değeriniz yüksek bu tönde doktorunuzun tedavisine uymalısınız.