ailede genetik bir sorun var

hocam iyi günler tahlil sonuclarım glukoz 81 mg/dltrigliserit 223kolestrol 229hdl 37ldl 147ast 32alt 49lipaz 19ft3 4.35ft4 0.79tsh 2.12hocam ben diyete basladım daha yeni bu sonucları yaptırdım.degerler cok yuksek.ancak ailede genetik bir sorun var.ben 21 yasındayım.acaba trioidde bir skıntı olabilirimi.yada karacgierim dagılmısmı acaba bu sonuclara göre.ve bir diyetle bunları kısa surede toparlayabilirmiyim?

Tahlil.com Cevabı : Tiroid testleriniz normal,kolesterol ve trigliserit değerlerinizdeki yükseklik ise yaşınıda göz önüne alındığında genetik olabilir.Diyete ilave olarak düzenli egzersiz de yararlı olacaktır.