Alanin aminotransferaz (ALT)46.06U/L.Bu sonuç kötü mü bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Alanin aminotransferaz(ALT)46.06U/L YÜKSEK . Ben uzman çavuş olmak için sağlık raporu alıyorum kan tahlili tekrar istendi cıkan bu sonuç kötümü bir sıkıntı yaşarmıyım ? ve ne yapmam gerekiyor düşmesi için ?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına ALT yüksekliği çok anlamlı değil. Testi tekrar yaptığınızda yine yüksek çıkarsa yüksekiğinin nedenini araştırmak gerekli. ALT yüksekliği ile detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. http://tahlil.com/alt-yuksekligi-nedir-alt-yuksekligi-nedenleri