Alt değerim 80 glikozum 100 ayrca karaciğerimde yağlanmada varmış diyete başladım, şeker hastalığı olabilir mi?

Ben 20 yaşında 175 boyunda 86 kiloyum. 19 Ocak'ta yaptırdığım kan değerimde alt değerim 101 glikozum ise 100 çıkmıştı. 12 Mart'ta ki testimde ise alt değerim 80 glikozum 100 ayrca karaciğerimde yağlanmada varmış diyete başladım ama yinede tedirginim şeker hastalığı yada siroz olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Şeker hastalığı yönünden risk altında olabilirsiniz, metabolik sendromunuz da olabilir.Sitemizde bu konuda yazdığımız yazıları ve verdiğimiz cevapları arama motorumuzdan araştırın.Endokrinoloji bölümüne başvurun.