ANA1/100 POZİTİF çıktı. Ne yapmalıyım?

Annemin ANA1/100 POZİTİF cıktı sonra antiDS DNA istendi oda pozitif cıktı bu tahlilin negatif olması mümkün durumları varmıdır? 1 ay sonra ilaç kullanımı bu tahlil sonucunu değiştirir mi ?

Tahlil.com Cevabı : Normalde bu tetkik negatiftir, tedaviden sonra tetkik sonucu değişebilir, tanısına bağlı olarak karar verilebilir..