Ana (anti Nükleer antikor) IFA tahlili sonucum zayıf pozitif olarak çıktı çalışan titre 1/100 yazıyor bunun ne demek olduğunu öğrenmek istiyorum

Ana (anti Nükleer antikor) IFA tahlili sonucum zayıf pozitif olarak çıktı çalışan titre 1/100 yazıyor bunun ne demek olduğunu öğrenmek istiyorum ne yapmami onerirsininz

Tahlil.com Cevabı : ANAdeğeriniz zayıf pozitifçıkmış.Çok anlamlı olmayabilir.Direkt bir hastalık tanısı için tek başına yeterli değildir.Aşağıda ANA yüksekliğine dair detaylı bilgi alabilirsiniz.http://tahlil.com/ana-testi-nedir-ana-pozitifligi-hangi-hastaliklarda-olur