Anemi nedeniyle birkaç ay demir preparatları aldım. RBC seviyem 3.95. HGB seviyem 12. HCT seviyem 34.4

Anemi nedeniyle birkaç ay demir preparatları aldım. RBC seviyem 3.95. HGB seviyem 12. HCT seviyem 34.4. Sizce demir preparatları kullanımına devam etmem bu tabloyu tamamen düzeltir mi? Yoksa başka bir sorun mu kapıda? sizce HGB seviyem kaça çıktıktan sonra demir prep. alımını bırakmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Anemi tedavisi uzun solukludur Sabırlı olmalısınız Doktorunuz gerektiği zaman tedaviyi kesecektir
Tedaviyi bırakmak için acele etmeyin