Annem 60 yaşında bundan 5 yıl öncesi glokom göz hastalığı nedeniyle sağ gözü tamamen görme kaybına uğradı ?

Annem 60 yaşında bundan 5 yıl öncesi glokom göz hastalığı nedeniyle sağ gözü tamamen görme kaybına uğradı şuan hiç görmüyo diyebilirim.bu arada tedavi için 3 ayda bir defa gözüne iğne yaptırıldı ama sonuç alamadık.aradan 3 yıl sonra sol gözündede görme kaybı başladı.doktor aynı şekilde şüphelendi glokom olmasından fakat gözünde ödem oluşuyormuş.bunun için son 4-5 aydır düşük dozda kortizon başlattı.aynı zamandada kan şekeri değerleride yüksek annemin.doktor şekerdende kaynaklanabileceğini düşünüyor fakat tam teşhis koyamıyor.20 gün öncesinde doktor annemi ravmatolojiye yönlendirdi.ravmatolojide ACE diye bir kan tahlili istemiş.yaptırdık sonucu ise 4.00 çıktı bu ne anlama geliyor diye sormak istedim. Teşekkür eder,İyi çalışmalar dilerimFatma kaya

Tahlil.com Cevabı : Söz konusu testin adını detaylı yazın ve normal değerlerini belirtin