Eşim düzensiz adet dönemi, Uzun süren, ağrılı adet sancıları Adet süresinin uzunluğu ?

Eşim düzensiz adet dönemi, Uzun süren, ağrılı adet sancılarıAdet süresinin uzunluğu Gibi sorunlardan dolayı bugün hastaneye gitti yapılan testlerde kıs gibi bir sorun ile karşılaşılmamış fakat yapılan kan testinde bazı değerlerin çok yüksek olduğu ve erken menopoz sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirtmişler, bir an evvel çocuk sahibi olmaya bakın yoksa bu şansınızı kaybedeceksiyen diyen doktorun yorumu nedeniyle şuan gerçekten eşim ciddi sıkıntı içerisine düştü, tahlil değerleri şu şekilde.TSH:2,04FSH:32,00 Erkek:1,27-19,26 Kadın mid foliküler 3,85-8,78 Kadın mid luteal 1,79-5,12 Kadın Postmenopoz 16,74-113,6Prolaktin:34,51 Erkek: 2,64-13,13 ng/ml (ug/l) Kadın: Menopoz öncesi 50Yaş 2,74-19,64DBu konuda bizi aydınlatabilirseniz seviniriz. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : rolaktin yüksekliği var.Bu da tedavi edilebilecek bir şey.Mağızdaninizi bozmanıza gerek yok. Detaylı bilgi vermemişsiniz, hormon tahlilllerinde kanın ne zaman verildiği de önemlidir.Bir endokrinoloji uzmanına danışabilirsiniz