Annemde idrar yanma şikayeti vardı.yaptırdığı idrar tahlilinde eritrosit:20.52 her sahada lökosit

Annemde idrar yanma şikayeti vardı.yaptırdığı idrar tahlilinde eritrosit:20.52 her sahadalökosit:260.80 her sahadadansite (sg):1,009eritrosit(bld):250 ve idrar yollarında kanama görülüyor dedi.acaba neye işaret bu değerler biraz yüksek.20 yıl önce taş düşürmüştü.ama şu an hiç ağrısı yok.iğne gibi batma ve yanma şikayeti var.doktoru çok kötü bir hastalık var gibi bakmış annemin yüzüne ve verem geçirdinmi diye sormuş.yorumlarsanız sevinirim.teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı :

Annenizin idrar tahlilinde idrarda lökosit ve eritrosit görülmesi,akla bir taşı ve/veya idrar yolları ve mesanede enfeksiyonu düşündürüyor.Ultrason başta olmak üzere ilave tahliller yapılması gerekiyor