Anneme yumurtalık kanseri teşhisi konuldu. Kemoterapiyi de atlattı fakat Ca 125 i 270 e çıkmış. Hastalığın tekrar etmesinden korkuyoruz. Ne yapabiliriz?

 Anneme yumurtalık kanseri teşhisi konuldu. Kemoterapiyi de atlattı fakat Ca 125 i 270 e çıkmış. Hastalığın tekrar etmesinden korkuyoruz. Ne yapabiliriz?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun diliyorum annenize ve şifa diliyorum.CA 125 özellikle kanserin takibinde kullanılır.Ancak tek başına da bir kriter değildir kanserin durumu için.Bu değerin düşmesi annenizin aldığı kemoterapi veya radyoterapi tedavisi varsa biraz da bu tedavilerle ilgilidir.