Annemin gaitada gizli kan testi pozitif çıktı.Annem kanser mi?

Merhabalar Annem 52 yaşında dün saglık ocağından FOB(gaitada gizli kan)kalın bagırsak kanseri testiymiş verildi genel bir taramaymış neyse aldık evde yaptık testi sonuç çift çizgi çıktı .pozitif yazıyor kullanım kagıdında. bu durumda annem kanser mi?

Tahlil.com Cevabı : Bu asla kanser tanısı koymakta kullanılan bir test değildir.Zaten ev koşullarında yapmışsınız.Pozitif ise de zaten sindirim sisteminde bir kanama olduğunu gösterir.Bunun da bir çok nedeni olabilir.