Annemin tiroidi var bugün sonucları aldım

Annemin tiroidi var bugün sonucları aldım anti m 346 çiktı lütfen nedir bunun sonucu

Tahlil.com Cevabı : Otoimmün tiroidit hastalığı olabilir, ancak  teşhisi, kanda TPOAb (Anti-M) ve/veya TgAb (Anti-T) seviyesinin yüksek olması ve tipik USG bulguları ile genellikle kolayca konur. Ancak, özellikle TgAb, bazı Graves hattâ nodüler guatr hastalarında da yüksek bulunabilmektedir.