Anti CCP sonucum 184

Anti CCP sonucum 184 pozitif, Sedimantasyon 101 çıktı değerlendirip hangi doktora gitmem gerektiğini bildirirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : CCP  testi ile birlikte  RF test sonuçları pozitifse Romatoid Artrid olma olasılıkları çok yüksektir... Hastalarda RF'nin aksine CCP test sonucu pozitifse ve klinik belirtiler RA'yı düşündürüyorsa erken evre RA hastalığı geçirme ve ilerde RA gelişme ihtimali mevcuttur. Romatoloji doktoruna gitmenizi öneririz..