Anti hbs ag pozitif çıktı daha sonra hbv dna yaptırdım

iyi akşamlar benim anti hbs ag pozitif çıktı daha sonra hbv dna yaptırdım oda negatif çıktı ve en son yaptırmış olduğum testte ise anti hbs m negatif kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevınırım.

Tahlil.com Cevabı : Anti HBS Ag diye birşey yoktur. Ya HBs Ag vardır ya da anti HBS. Anti HBs Pozitif çıkması hastalığa karşı ya aşılı olduğunuzu ya da hastalığı geçirdiğinizi gösterir. Anti HBs pozitifken HBVDNA yaptırmanıza gerek yok çünkü negatif çıkması doğaldır. AntiHBS'nin tekrar negatif çıkması kafanızı karıştırıyorsa güvenilir bir laboratuvarda testlerinizi tekrar yaptırmanızı öneririz.