Anti HBs testim pozitif çıktı.

Yaptırdığım kan sonuçlarında Anti HBS 0-15mIU/mL arasında olması gerekirken 88,46 POZİTİF mlU/ML çıkmıştır. yorumlarınızı alabilirmiyim.

Tahlil.com Cevabı : Anti HBS testinizin pozitif çıkması,daha önce hepatit aşısı olduğunuzu veya bir şekilde hepatit B virusu ile karşılaşıp,bu enfeksiyona karşı vücudunuzda antikor oluştuğunu gösterir. Anti HBs testinin pozitif çıkması korktuğumuz bir durum değildir.Hepatit B ye karşı bağışık olduğunuzu gösterir.Anti HBS pozitifliği ile detaylı bilgi almak için tıklayınız....