Anti HCV nin pozitiflik durumu evlilik için engel teşkil eder mi evlilikte eşe bulaşma olasılığı nedir ?

  Anti HCV nin pozitiflik durumu evlilik için engel teşkil eder mi evlilikte eşe bulaşma olasılığı nedir ? Bir de doktor evlilik öncesi tahlillerin sonucunda bu duruma rağmen onay verir mi ? Peki ne kadar sıklıkla kontrol baktırmak lazım ?

Tahlil.com Cevabı : Evlilik için engel bir durum değil bu ancak evlilik öncesi bu durumdan haberdar olunduğunda eşiniz bu durumdan haberdar edilip gerekli önlemlerin alınması sağlanılabilir. Belirli aralıklarla enfeksiyon hastalıkları ve gastroenteroloji bölümlerind ekontrol olmakta yarar var.