Anti hcv testi 3 yaşındaki kızımda 1.20 çıktı diger tüm kan ve karaciger testleri normal kızım hepadit c mi oldu şimdi?

 Anti hcv testi 3 yaşındaki kızımda 1.20 çıktı diger tüm kan ve karaciger testleri normal kızım hepadit c mi oldu şimdi

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçla Hepatit C olduğunu söyleyemeyiz.Mutlaka HCV RNA testi ile de bunun doğrulanması gerekir. HCV testi ELİSA testlerinde kimi zaman yalancı pozitif sonuçlar verebilmektedir.