Anti nükleer antikor(ANA) pozitif, anti ds dna negatif cikti. 44 yaşındayım. Endiselenmem gereken bir sonucmudur?

Iyi günler bir yılda iki tane düşük yaptigim icin doktorum bazı testler istedi. Bunlardan Anti nükleer antikor(ANA) pozitif, anti ds dna negatif cikti. 44 yaşındayım. Endiselenmem gereken bir sonucmudur?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına ANA testinin pozitif olması düşük nedeni ve riski yönünden net bir bilgi vermez.Tek başına fazla bir anlam da ifade etmez. Doktorunuz geek görür ise ilave bazı testler d eisteyebilir.