Anti rubella igm 0.237 Anti rubella igg 60.82 cikti. Gebe kalmamda sıkıntı var m?

Anti rubella igm 0.237 Anti rubella igg 60.82 cikti. Gebe kalmamda sıkıntı var mı.. Çünkü doktorum 3 ay korunmami igg degerini duşurmeyi beklemeyi onerdi. Ilac falan vermedi. Arastirdigim kadariyla bi problem olmayacagini ogrendim. Kafam cok karisik

Tahlil.com Cevabı :

Araştırdığınız ve öğrendiğiniz bilgi doğru.Rubella IGG yüksekliği gebe kalmanıza kesinlikle engel değil. Rubella IGG pozitifliği daha önce geçirilmiş olan ve hali hazırda da bebeğe olumsuz etki yapmayan bir durumu gösterir. Normal bir durum zaten bu.Yaklaşık her 10 kadının 9'unda Rubella IGG pozitifliği vardır.