Anti-tpo 36,10 ıu/ml dir anti tpo nun yüksek olmasında herhangi bi sıkıntı varmıdır ne yapmalıyım

iyi günler yeni yaptırmış olduğum kan testinde t3:2,65 (1,71-3,71 pg/ml) t4:1,11 (0,70-1,48 ng/dl) tsh:1,8954 (0,35-4,94 ng/dl) fakat anti-tpo 36,10 ıu/ml dir anti tpo nun yüksek olmasında herhangi bi sıkıntı varmıdır ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : Anti-TPO ve anti-Tiroglobulin antikorları en çok Hashimoto hastalığıdenen bir hastalıkta yükselir. Hashimoto hastalığı tiroid bezi yetmezliği yapan bir hastalıktır. Toplumda bu antikorlar %10 kişide tiroid hastalığı olmadan yüksek olarak bulunabilir. Endokrinolojiye başvurmalısınız..