Antibiyotik kullanımından dolayı vajinal mantar enfenksiyonu olabilir mi ? Ters ilişki vajinal enfeksiyonlarına yol açar mı?

Merhaba, diş rahatsızlığım için 2 kutu antibiyotik kullandım. Vajinal akıntılarım arttı ve beni rahatsız etmeye başladı. Küçük abdesten sonra üşütünce olan yanma oluyor. Antibiyotik kullanımından dolayı vajinal mantar enfenksiyonu olabilir mi ? Ters ilişki vajinal enfeksiyonlarına yol açar mı?

Tahlil.com Cevabı : Evet tabii olabilir.Antibiyotik kullanımı mantar enfeksiyonuna yol açabilir.Ters ilişki sonrası vajinaya bulaş olursa bu durumda da vajinal mantar enfeksiyonları görülebilir.