Antinükleer antikor [fana]sonucunda kalitatif [pozitif]kantitatif 1320]anti ccp <25.0 anti-dsdna <10.0 ?

hocam merhaba benim Antinükleer antikor [fana]sonucunda kalitatif [pozitif]kantitatif 1320]anti ccp <25.0 anti-dsdna <10.0 form da granüler,kromozom granüler yazıyor bunun sonucu nedir açıklarsanız çok sevinirim ...teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : ANA pozitifliği otaantikor hastalıklarında görülmektedir.Bu konuda klinil durumunuz ve ilave tahlillerle doktorunuz tanıyı koyacaktır