aPTT 71.7 olmuş. Fitness yapıyorum ve Protein tozu kullandım 3-4 kere acaba neden ?

aPTT değerlerim yüksekti. 67-69 arasındaydı 2 kere test yaptırdım.En son faktor 8 yaptırdık oda normal cıktı. 6 ay sonra tekrar kontrol yaptırdım aPTT degerım 39 a dusmustu.Yazdan berı sımdı yıne bugun yıne yaptırdım aPTT 71.7 olmus.Fitness yapıyorum ve Proteın tozu kullandım 3-4 kere acaba neden ?

Tahlil.com Cevabı : Protein tozları karaciğerde hasr yapabilir, buna bağlı yükselmeler olabilir, doktor kontrolünde kullanmanızı öneririz..