Aşı sonrası ağrı oldu azaldı. .kızarıklık az idi gittikçe çoğaldı. acil bir müdahaleye gerek varmı.

iyi günler kardeşim cuma günü okulunda tetanoz aşısı oldu. yalnız aşı sonrası ağrı oldu azaldı. .kızarıklık az idi gittikçe çoğaldı. acil bir müdahaleye gerek varmı. normal midir bu durum. aşı yeri şiş ve kızarık. ne yapmamız gerekiyor. bilgi verirseniz çok sevinirm. teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Nadiren de olsa aşı yerinde enfeksiyon, abse oluşumu olabilir, sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz..