ASO 206 RF233.9 çıktı, sizce hangi hastalığın belirtisi?

en 31 yaşındayım kan test sonuçlarımda ASO 206 RF233.9 çıktı nasıl bir rahatsızlıkla karşı karşıyayım yardımcı olurmusunuz

Tahlil.com Cevabı : RF değeriniz yüksek çıkmış.Bazı romatizmal hastalıklarda,otoimmün hastalıklar dediğimiz bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar ,bazı viral enfeksiyonlar sonrası ve akut gelişen iltihabi hastalıklar sonrası yüksek çıkabilir.ASO yüksekliğiniz ise önemli bir yükseklik değil.Ancak bu test de bazı enfeksiyonlar sonrası yüksek çıkabilir.