ASO 213,2 Tokluk Kan Şekeri 156 Sedimantasyon 24 GRAN% 47,4 MONO% 14,7 HCT 33,5 MCV 80,1 MCH 26,4

Sayın Doktorum bugün tetkik sonuçlarımı aldım. Doktorum herhangibir yorum yapmadı. Ben sonuçlarımı yazıyorum.Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Peşin teşekkürlerimle.Glukoz 115Alt 58Kollesterol 336Trigliserid 296VLDL Kollesterol 59,2LDL Kolesterol 247,1ASO 213,2Tokluk Kan Şekeri 156Sedimantasyon 24GRAN% 47,4MONO% 14,7HCT 33,5MCV 80,1MCH 26,4Bu arada 46 yaşındayım. Normal aralıkta olan değerlerimi yazmadım.Yorumunuzu sabırsızlıkla bekleyeceğim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledik
.Glukoz,kolesterol ve trigliserit değerlerinizdeki yükseklik Metabolik Sendrom olarak da bilinen günümüzde sıkça karşılaşılan bir durumu destekliyor.ALT değerinizin de yüksek olması,karaciğer yağlanması ile ilgili bir bulgu olabilir.
Doktorunuz mutlaka ilave tahliller isteyecektir.Ama insülin ve hba1c testlerini de yaptırmanız gerekli.Bu sonuçlar,kan yağlarınızda yükseklik ve glukoz yüksekliği de değerlendirildiğinde,şeker hastalığı ve kalp hastalığı yönünden risk altında olduğunuzu gösteriyor.Ayrıca HCT düşüklüğü de anemi yani kansızlık bulgusu.Bunun için de tedavi olmalısınız.