AST 51 U/L 5-34 LDH 258 U/L 125-250. Lütfen yorumlayın.

Karaciğer ağrısı nedeniyle doktora gittim.kan ve idarar tahlili istedi. kan tahlili sonuçları : biyokimya değer birim referans değer AST 51 U/L 5-34 LDH 258 U/L 125-250 cevabınız için şimdiden teşekkürler. yaş:20 cinsiyet:erkek

Tahlil.com Cevabı : Değerlerinizda hafif bir yükselme var, nedeninin ( viral enfeksiyonlar, yağlanma, ilaç, vb.) araştırılması gereklidir