Babam 58 yasında semt polikliniğinde kan tahlili yaptırdık sonuçları değerlendirir misiniz?

Merhabalar, benim babam 58 yasında semt polikliniğinde kan tahlili yaptırdık ve BUN DEGERİ: 22 cıktı REF.ARALIĞI: 7-21 iken, DR. bey dahiliye göstermemizi söyledi,Kreatinin ise: 1 cıktı REF.ARALIĞI: 0.5- 1.2 kasım ayında yaptırdıgımız diğer KAN testindede ÜRE: 48 degerinde cıktı Normal DEĞ: 17-43 olması gerekirkenKreatinin : 1.3 çıktı.Normal DEĞ: 0.8-1.4 olması gerekirken bu degerlerin kısa aralıklarla bu sekilde cıkması normalmidir birde risk teşkil eden bir durum mu vardır acaba panikledim açıkladım.Şimdiden Teşekkür Ederim..

Tahlil.com Cevabı : Kreatin ve üre değerlerinin yüksek çıkması böbreklerde bir fonksiyon bozukluğu olabileceğini gösterir.